چاپ        ارسال به دوست

بالغ بر 17 میلیون خدمت به هرمزگانیها در سامانه یکپارچه بهداشت (پرونده الکترونیک سلامت) ثبت شده است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان :
بالغ بر 17 میلیون و سیصد و بیست هزار  خدمت به هرمزگانیها در سامانه یکپارچه بهداشت (پرونده الکترونیک سلامت) ثبت شده است .
 
دکتر غلامعلی جاوادن معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی  استان هرمزگان افزود از مجموعه یک میلون هفتصد و هفتاد هزار نفر جمعیت استان هرمزگان ، یک میلیون و هفتصد و چهار هزار و سیصد و یک نفر  از هرمزگانیها دارای پرونده سلامت الکترونیکی هستند و روزانه بطور متوسط بیش از صد هزار خدمت بهداشتی در تعداد 703 واحد فعال در سامانه شامل : مراکز جامع سلامت ، پایگاه سلامت و خانه های بهداشت به شهروندان هرمزگانی ارائه می گردد .
وی افزود سامانه یکپارچه بهداشت  (سامانه سیب) عملیات تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و مراقبت های بهداشتی و وقایع افراد و خانوارها را ثبت و ضبط می نماید و از اوایل اسفند سال1394 استقرار آن در مراکز بهداشتی استان هرمزگان اجرایی گردید و در طی این مدت 17 میلیون و سیصد هزار خدمت و وقایع ثبت گردیده است .
با تلاش  همکاران محترم مجموعه دانشگاه و حوزه معاونت بهداشتی ، 703 واحد از زیرساختهای شبکه ملی اینترنت و اینترانت برخوردار شده اند.
ایشان با اعلام اینکه افراد و خانوارهایی که تا کنون فاقد پرونده الکترونیک می باشند ، می توانند با مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشتی محل اقامت نسبت به ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و انجام سرویس های مراقبتی دریافت نمایند .
گفتنیست 2195  کاربر در رده های مختلف (پزشک – مراقبت سلامت – ماما – پرستار – بهورز – کارشناس روان – کارشناس تغذیه) در مراکز بهداشتی استان هرمزگان خدمات الکترونیکی بهداشتی آنلاین  ارائه می نمایند .
پرونده الکترونیک سلامت به عنوان رکن اساسی در ارائه خدمات نوین سلامت و ستون فقرات نظام سلامت کشور از ضروریات نظام سلامت کشور می باشد  و امکان ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای عموم هموطنان را فراهم کرده است ، پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان شامل طیف وسیعی از اطلاعات فردی،  سوابق بیماری ها و اقدامات درمانی و کلیه اطلاعات موثر بر سلامت فرد است.


٢٢:٠٢ - 1396/05/09    /    شماره : ٨٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٧خروج